Občianske združenie Klub priateľov Detskej nemocnice a Nadácia Tatra banka sa dohodli zrealizovať spoločný projekt pod názvom „Pomoc chorým deťom“. Napriek tomu, že hlavným cieľom a oblasťou pôsobenia Nadácie Tatra banka je podpora zvyšovania kvality vzdelávania, s cieľom pomôcť v oblasti zdravia a zdravotnej prevencie svojou účasťou podporili prostredníctvom grantového programu aj pacientov našej nemocnice.

V rámci tohto projektu boli z finančného príspevku nadácie Tatra banky zakúpené 3 zvlhčovače vzduchu a 1 infúzna pumpa vo výške 39 tis. Sk. Infúzna pumpa bola ihneď umiestnila na II. Klinike pediatrickej anesteziológie a intenzívnej medicíny a zvlhčovače dostala rehabilitačná telocvičňa na Fyziatricko-rehabilitačnom oddelení a pacienti v izbičkách na II. Detskej klinike – úsek batoliat a úsek kojencov. Infúzna pumpa je prístroj slúžiaci na dávkovanie výživy pre pacientov v kritickom stave. Je to striekačková pumpa, ktorá spoľahlivo pracuje s výstižným prívlastkom nezničiteľná. Obsahuje multifunkčný displej, ktorý zobrazuje všetky potrebné informácie o dávkovaní, režime prístroja a alarmoch.

Na chod a prevádzku jedného lôžka je potrebných minimálne 5 takýchto púmp. Zvlhčovače vzduchu sú potrebné hlavne v letnom období a hlavne preto, že alergickým pacientom uľahčujú dýchanie a pobyt v izbách. Toto zariadenie jednak zvlhčuje vzduch v suchej miestnosti, no má aj antimikrobiálnu účinnosť. Prostredníctvom neho deti lepšie dýchajú, nakoľko vzduch je očistený od patogénnych mikróbov. Budova nemocnice bola vystavaná v r. 1978 a k dnešnému dňu má skoro 30 rokov, takže tieto zariadenia sú vítané vo všetkých priestoroch.

Za poskytnutý finančný dar, z ktorého boli zakúpené uvedené prístroje chceme poďakovať zástupcom Nadácie Tatra banky, tiež pani Martine Machavovej zamestnankyne Tatra banky  a všetkým tým, ktorí sa na projekte podieľali.