S veľkou radosťou vám predstavujeme zrekonštruované priestory čakární v poliklinike v našej nemocnici.

Po náročnom období takmer trištvrte roka trvajúcej prestavby a rekonštrukcie celej polikliniky (0. a 1. poschodie), ktorá prebiehala za plného chodu nemocnice, sme nesmierne radi, že vám môžeme predstaviť krok za krokom sa napĺňajúcu predstavu o krajšej a modernejšej nemocnici pre vaše – naše deti 🙂

Okrem nových priestorov ambulancií sú v novom šate aj čakárne. Nemocnica popracovala na označení ambulancií, priestor postupne dostáva farebnejšiu a detskejšiu „tvár“. Každú ambulanciu odteraz stráži zvieratko – na 0. poschodí zvieratká zo súše, na 1. poschodí zasa z mora.

Vďaka daru nášho OZ sú čakárne na 0. poschodí vybavené úplne novým, na mieru vyrobeným nábytkom a na oboch poschodiach sú zariadené detské kútiky. Väčšinu hračiek, ktoré v detských kútikoch nájdete nám darovali deti – sú to hračky, z ktorých už vyrástli a tak ich za asistencie rodičov doniesli vašim – našim deťom, aby sa s nimi potešili.

Vybavenie čakární je projekt, ktorému sa Klub priateľov DFN venoval posledné takmer 2 roky. To je obdobie, počas ktorého sme kumulovali finančné prostriedky z darov, aby sme mohli zabezpečiť to, na čom sme sa pred 2 rokmi dohodli s vedením nemocnice.

Tieto nové priestory sú teda výsledkom nášho spoločného úsilia. My vám v mene našom, ale aj v mene detskej nemocnice veľmi ďakujeme. Bez vás by sme to nikdy nedokázali!

Pevne veríme, že sa vám bude v nových priestoroch páčiť, a že čas, ktorý v nich budete tráviť  čakaním na vyšetrenie bude plynúť rýchlejšie a príjemnejšie 🙂

Chceme tiež veriť, že nábytok, detské kútiky aj hračky poslúžia viacerým deťom, že nebudú zničené, že si ich neodnesiete domov …. Prosíme rodičov, aby na svoje deti dohliadali a deti prosíme, aby sa pekne hrali a umožnili to aj ostatným 🙂

Obrovské ĎAKUJEME patrí nasledovným darcom, bez ktorých by sme tento projekt nevedeli zrealizovať, a pomoc ktorých čakala na zverejnenie dlhú dobu:

• všetkým, ktorí nám venovali svoje 2% z daní v rokoch 2015 a 2016
  • všetkým, ktorí nám prispeli svojou účasťou na Vianočnom benefičnom koncerte pre detskú nemocnicu v decembri 2015
  • všetkým, ktorí nás podporili svojimi bežnými nákupmi s využitím našej Klub priateľov DFN BB Cashback card (prostredníctvom Lyoness)
  • spoločnosti DAVITAL – príspevky z predaja nápojov z kávových automatov v nemocnici
  • spoločnosti FUN MEDIA GROUP – projekt Fun rádio pre deti v nemocniciach
  • úžasným ľuďom zo Smartfood bistra – predaj vianočnej kapustnice
  • dámam z Lions club Heart of Slovakia a Lions club BB-ZV Crystal – finančný dar
  • spoločnosti Messer Medical – finančný dar
  • mládežníckemu speváckemu zboru HOSSANA z Detvy – vianočný koncert pre DFNsP BB