V sobotu 12.12.2015 sa konal „náš“ Vianočný koncert pre detskú nemocnicu. A musíme povedať, že bol krásny – skutočne krásny! Ešte teraz si v duchu pospevujem All I Want For Christmas …

Zažili sme čarovné chvíle s krásnou hudbou. Veľká vďaka a obdiv patrí všetkým účinkujúcim – Otto Voce, La Femme, Michal Červienka, Martin Vetrák, Patrícia Macák – Solotruková, Eva Cáhová, Anna Burdová a Barbora Špániková!
Zo srdca tiež ďakujeme všetkým, ktorí v dnešnom uponáhľanom svete na chvíľku zastavili a prišli si vychutnať vianočnú atmosféru. Vďaka vám všetkým môžeme do balíka financií pridať sumu takmer 1.800 €! Peniaze použijeme na vybavenie zrekonštruovaných čakární v poliklinike.

Tu nájdete predbežnú správu verejnej zbierky.

Záverečná správa verejnej zbierky TU
A teraz aspoň malá obrazová chuťovka slávnostného večera … Vidíme sa o rok priatelia!

Vian_koncert_12 Vian_koncert_2 Vian_koncert_3 Vian_koncert_1 Vian_koncert_4 Vian_koncert_5 Vian_koncert_6 Vian_koncert_7 Vian_koncert_9 Vian_koncert_8  Vian_koncert_10 Vian_koncert_11   Vian_koncert_14

Sobotný večer 12.09.2015 sa budove Štátnej opery niesol v znamení tanca, detí a nemocničnej školy.

Niekoľko desiatok detí z tanečného odboru ZUŠ (od tých najmenších až po slečny a mladých mužov) prišlo namiesto kolotočov a jarmoku tancovať pre tie menej šťastné deti v nemocnici a ich pani učiteľky a vychovávateľky. Ak ste nikdy nevideli tancovať tieto deti, tak nám je ľúto, ale priblížiť vám to nevieme. To treba vidieť a zažiť ….. Koncert sa volal „S tancom na dlani“ a vystihuje ho to dokonale. 15 rôznych choreografií, dokonalé kostýmy, hudba, osvetlenie, skvelá moderátorka … jednoducho fantastické vystúpenie! A k tomu vyznania a poďakovania detí, ktoré nad svojou chorobou vyhrali, vrátili sa do bežného života a prišli o svojich pocitoch porozprávať nám všetkým. Prišli sa poďakovať svojim druhým mamám v podobe pani učiteliek a vychovávateliek zo ZŠ pri nemocnici. Pretože svoj boj zvládli na jednotku za ich výdatnej pomoci a podpory.

Bol to veľmi silný večer a my ďakujeme, že sme mohli byť jeho súčasťou. Napriek nepriazni „dátumu“ prišlo viac ako 200 ľudí a spoločne sme pre nemocničnú školu získali viac ako 2.400 € !!!! Srdečná vďaka všetkým zúčastneným a predovšetkým spoločnostiam SLOV-MATIC a M.B.A. Financie bez ktorých by sa koncert nemohol uskutočniť.

Predbežná správa 2015

Záverečná správa verejnej zbierky

zus-28-web zus-32-web zus-36-web zus-39-web zus-43-web zus-45-web zus-49-web zus-52-web zus-56-web zus-63-web zus-66-web zus-70-web zus-73-web zus-81-web zus-82-web zus-85-web zus-87-web zus-88-web zus-90-web zus-91-web zus-4-web zus-5-web zus-16-web

Od 29.9.2014 do 21.12.2014 prebiehala verejná zbierka za podpory 4 banskobystrických reštaurácií: Pigis, Plzenská reštaurácia, Steak House a New Angus.

Tesne pred Vianocami sme našu verejnú zbierku „Nech deti zabudnú, že sú v nemocnici“ ukončili. Bolo to veľkolepé. V spolupráci so Základnou umeleckou školou Jána Cikkera sme zorganizovali vianočný benefičný koncert. Vystúpili na ňom Terézia Kružliaková – Babjaková, Ján Babjak a dievčenský spevácky zbor Dolce Canto. Na koncert do evanjelického kostola prišlo viac ako 700 ľudí a všetci si domov odnášali skvelý zážitok. My sme do nemocnice priniesli aj výťažok, a ten skutočne stál za to. Z predaných vstupeniek a dobrovoľných príspevkov do pokladničiek v kostole sa vyzbieralo takmer 3.400€ !!! Úprimne sa priznávame, že to predčilo naše očakávania

Verejná zbierka však prebiehala už niekoľko týždňov pred koncertom, v 4 banskobystrických reštauráciách. Tu mohli návštevníci prispieť podľa svojho uváženia do pokladničiek. Týmto spôsobom sa nám podarilo vyzbierať viac ako 700 €.

Hrubý výnos našej zbierky predstavuje sumu 4.094,87 € !!!!

Po odpočítaní nákladov verejnej zbierky v sume 700,08 €poplatkov spojených s vedením účtu v sume 22,01 € je čistý výnos zbierky 3.372,78 €. 

Chceme sa opätovne poďakovať všetkým zúčastneným za pomoc, podporu, spoluprácu, … za vaše príspevky, vďaka ktorým sme prispeli Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou Banská Bystrica na nákup monitorov vitálnych funkcií. Finančné prostriedky boli na účet DFNsP BB odvedené 22.01.2015.

ĎAKUJEME … za všetky deti, ktoré do nemocnice prídu.

Predbežná správa

vianocny_koncert_4 vianocny_koncert_1 vianocny_koncert_2 vianocny_koncert_3
  • Vianočný koncert pre detskú nemocnicu
  • Benefičný koncert S TANCOM NA DLANI
  • Verejná zbierka NECH DETI ZABUDNÚ, ŽE SÚ V NEMOCNICI